Jak inwestować w zegarki luksusowe?

Szukasz pomysłu na bezpieczną i gwarantującą pewny zysk inwestycję? Jeśli należysz do osób cierpliwych inwestycja w zegarki luksusowe premium uznanych i pożądanych producentów to jeden z pomysłów, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Inwestowanie w zegarki luksusowe najbardziej znanych na świecie prestiżowych marek zyskuje coraz bardziej na popularności. Chcesz dowiedzieć się dlaczego i jakie marki zegarków są najbardziej opłacalne? Potrzebujesz porady, od czego zacząć swoją przygodę z inwestycjami w zegarki premium? Poznaj nasze argumenty i wskazówki.

Czy warto inwestować w zegarki marek luksusowych?

Zegarek luksusowy to coś więcej niż stylowy gadżet czy wyjątkowo cenna ozdoba dłoni. Noszące go osoby, doskonale zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z przedmiotem, który z biegiem czasu zyskuje sporo na wartości. Stąd też traktują swoje drogocenne czasomierze, jako rodzaj aktywów inwestycyjnych. Czy to słuszna decyzja? Jak najbardziej tak. Poznaj główne powody, dla których warto inwestować w zegarki luksusowe.

Zawsze znajdzie się na nie chętny nabywca

Modele zegarków luksusowych stanowią synonim elegancji, stylowego wyglądu i prestiżu. Są też znane ze swojej dokładności oraz wybitnych: jakości, jak i staranności wykonania. Nic więc dziwnego, że znajdują się one w sferze marzeń większości mężczyzn, którzy w ten sposób chcą wyróżnić się z tłumu.
Inwestując w taki zegarek, możesz więc być pewien, że chętnych na jego zakup nie zabraknie. Zwłaszcza, gdy okaże się, że mogą oni wejść w posiadanie prawdziwego unikatu po atrakcyjnej cenie.

Zegarki luksusowe uznanych producentów nigdy nie wychodzą z mody

Zegarki, o jakich mówimy to klasa i jakość sama w sobie. Wyróżnia je przy tym nietuzinkowy design. Ze względu na fakt, że zdecydowana większość z nich to szwajcarskie wyroby, cechują je także:

 • precyzja działania;
 • odporność na zarysowanie;
 • wysoka funkcjonalność – dotyczy to głównie modeli sportowych.

Stanowią więc idealne połączenie cech najbardziej pożądanych od zegarków. Dlatego też nigdy nie wychodzą z mody. Nie brakuje też osób, które są w stanie zapłacić za nie naprawdę wysokie sumy.

Cena zegarków premium markowych rośnie wraz z upływem czasu

Oczywiście zjawisko to dotyczy głównie zegarków z serii limitowanych czy vintage. Takie modele stają się przedmiotami kolekcjonerskimi, które potrafią osiągnąć na aukcjach zawrotne sumy. Powód? Są to unikaty wyprodukowane w zaledwie kilku egzemplarzach i krótkich seriach. Często to modele, które stanowią świadectwo prawdziwego kunsztu sztuki zegarmistrzowskiej.

Właśnie takie zegarki stanowią łakomy kąsek dla prawdziwych pasjonatów, którzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę sporo.

Inwestycja w zegarki – od czego zacząć?

Najważniejszym i pierwszym krokiem do rozpoczęcia inwestowania w zegarki jest zdobycie odpowiedniej wiedzy z zakresu samego zegarmistrzostwa, ale nie tylko. Musisz posiąść też wiedzę na takie tematy jak:

 • trendy charakterystycznych dla danych okresów;
 • przełomowe rozwiązania i innowacje, jakie się pojawiały na przestrzeni lat;
 • najważniejsze cechy i modele renomowanych producentów.

Po drugie musisz nauczyć się poprawnie rozpoznawać podróbki od oryginałów. To ustrzeże Cię przed dokonaniem nieopłacalnej inwestycji. Przeczytaj nasz tekst na ten temat: Jak sprawdzić czy zegarek jest oryginalny?

Po trzecie powinieneś znaleźć swoją niszę, w jakiej będziesz wybitnym specjalistą. Dzięki temu łatwiej zdobędziesz zaufanie potencjalnych klientów. Musisz też wiedzieć, że rynek zegarków jest niezwykle dynamiczny i aby odnieść sukces w inwestowaniu w zegarki, powinieneś regularnie aktualizować swoją wiedzę na ich temat. Łatwiej będzie Ci to zrobić, gdy skupisz się na konkretnym ich rodzaju.

Po czwarte warto, abyś śledził na bieżąco trendy na rynku. Powinieneś też być zorientowanym w nowych limitowanych seriach wypuszczanych przez Twojego ulubionego producenta. Te informacje mogą zagwarantować Ci w przyszłości naprawdę niezły zysk.

W jakie marki zegarków inwestować?

Największą popularnością cieszą się oczywiście zegarki marki Rolex nieustannie uważane, za synonim luksusu, funkcjonalności oraz elegancji i dokładności na najwyższym światowym poziomie.

Jakie jeszcze zegarki inwestycyjne należą do tych najbardziej poszukiwanych? Są to czasomierze marek:

 • Cartier – to uosobienie elegancji i niezwykłe połączenie klasyki z nowoczesnością;
 • Chopard – uchodzą one za jedne z najbardziej luksusowych na świecie, a to za sprawą doskonałego wykonania, dbałości o szczegóły oraz eleganckiej prezencji.

Jak wybrać wartościowy zegarek?

Trafić na zegarek, który zagwarantuje Ci pewny zysk, nie jest łatwo. Chyba że wiesz, jakie jego elementy powinieneś wziąć pod uwagę oraz gdzie szukać takich „rarytasów”.

Idealny zegarek inwestycyjny powinien:

 • pochodzić od uznanego producenta;
 • wyróżniać się jakąś unikatową cechą;
 • mieć własną udokumentowaną historię;
 • być w jak najlepszym stanie wizualnym oraz technicznym;
 • posiadać komplet dokumentów potwierdzających jego oryginalność;
 • pochodzić z limitowanej serii.

Gdzie najlepiej szukać takich wartościowych zegarków? Możesz na nie natrafić na:

 • portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych;
 • lokalnych bazarach;
 • warsztatach zegarmistrzowskich;
 • targach staroci;
 • internetowych licytacjach.

Słowem podsumowania – zegarki luksusowe znanych marek to doskonała inwestycja, która może przynieść Ci spory zysk. Aby tak się jednak stało, musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze – być cierpliwym. Inwestowanie w zegarki to wieloletnia lokata kapitału. Po drugie – być miłośnikiem zegarków oraz zdobyć odpowiednią wiedzę dotyczącą historii samego zegarmistrzostwa, jak i modeli, które uchodziły i uchodzą za najbardziej chodliwe. Co ważniejsze wiedzę tę musisz stale pogłębiać. To Twój klucz do sukcesu na tym polu inwestycyjnym. Po trzecie – mieć dobre rozeznanie, gdzie możesz sprzedać swój zegarek z naprawdę dużym zyskiem. Najlepiej zrobić to w autoryzowanym salonie zegarków, gdzie będziesz mógł liczyć na uczciwą wycenę przez profesjonalnego eksperta w tej dziedzinie.

Przeczytaj również:

Gdzie kupić rolex? Zakup luksusowego zegarka w Polsce

Zegarek męski premium na co dzień – jaki wybrać?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Otwórz chat
Witaj!
Jak możemy Ci pomóc?